• Sosyal Medya Uzmanı

İnstagram Mavi Tik Başvurusu

En son güncellendiği tarih: 9 Eki 2019

Sosyal medyanın bir çok platformunda "onaylı hesap" anlamına gelen "mavi tik" mevcut profilin gerçekliğine , doğrulanmış olduğuna , orjinallik ve prestiji açısından büyük önem taşımaktadır.

İnstagram Mavi Tik Başvurusu

Bu yazımızda Mavi Tik nedir? Faydaları nelerdir? İnstagram mavi tik nasıl alınır? İnstagram onaylı hesap başvurusu nasıl yapılır? sorularına cevap vereceğiz.

Mavi Tik ( Onaylı Hesap )

Çoğunlukla siyasi, ünlü, tanınmış insanlar, şarkıcı, tv programcısı, modacı, yazar, sporcu, influencer vb. ya da bilinen büyük markaların Instagram profillerinin yanında gördüğümüz mavi tik, o hesabın onaylandığı ve doğrulandığı anlamına gelmektedir.

Mavi Tik Prestijin Yanı Sıra Güvenlik Anlamına Gelmektedir.

Sosyal medya platformalarında, özellikle instagramda aynı isme açılmış bir çok profil görüyorsunuzdur. Bu hesapları açarken instagrama herhangi bir belge verme zorunluluğunuz yoktur. Ve sizin isminizde veya markanızda da bir çok aynı isimde profil olabilir. İşte mavi tik yani instagram onaylı hesap burada önem kazanıyor.


Marka Hesapları İçin Instagram Mavi Tik

Marka veya işletme instagram hesabınız varsa mavi tik sizin için çok önemli bir hal almaktadır. Prestijden de öncelikli olan benzer isimde hesaplara müşterilerinizin itimat göstermemesini sağlarsınız. Sizin profiliniz yerine aynı isimde açılmış fakat farklı bir profile müşterilerinizin yönelmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede bir çok riskten kurtulmuş olursunuz.


Mavi Tik Başvurusu

"Mavi Tik Alınmış Hesaplar Güvenilirlik Verir"
İnstagramda mavi tik nasıl alınır?
Şimdi size adım adım mavi tik onaylı hesap başvurusu nasıl yapılır onu anlatalım.

Onaylı Hesap Başvuru İşlemleri


Birinci Adım: Hesaba giriş. Kullanıcı Adı ve Şifrenizle hesaba giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz. "Ayarlar" sekmesinde yer alan "hesap" butonuna tıklıyoruz ve "doğrulama talep et" seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında karşımıza çıkan formdan doldurulması gereken alanları dolduruyoruz ve İnstagramın bizden talep ettiği belgeleri yüklüyoruz.


Onaylanma Garantisi


İnstagram Mavi Tik başvurusunu eksiksiz yapmanız hesabınızın kesin doğrulanacağı anlamına gelmemektedir. İnstagramın bu durumla alakalı şu uyarısına bakalım.

"İnstagram Doğrulanmış hesap rozeti mavi tik , ünlü bir kişinin, global bir markanın veya bir varlığın instagram hesabının gerçekliğini ve o kişiye ait olduğunu belirtmek için instagram hesabının yanında görünen bir doğrulama işaretidir. Her yapılan başvuru sonucunda mavi tik onay işareti geleceği garanti edilmez."


Social Studioss Özellikle Marka Hesaplarında ve Aktif ve Takipçi vb. hile kullanılmamış bireysel İnstagram Hesaplarının Onay İşlemlerinde Sizlere Ücretsiz Destek Olmaktadır. Detaylı Bilgi İçin Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Seo Uzmanı  

Sosyal Medya Danışmanlık

Abone Ol! Avantajları Yakala!

© 2023 BY Oscar Medya Ofisi - Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Paylaşılamaz. Kopyalanamaz.